aktualności:

NFOŚiGW informuje, że w związku z podejmowanymi działaniami związanymi z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Uwaga !Od 31 marca tylko e-wnioski w „Moim Prądzie”.

Infolinia „Mój Prąd” zostaje zawieszona od 13.03.2020 r. do 08.05.2020 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) będzie przyjmował wnioski w programie „Mój Prąd” tylko online „od 31 marca papier w „Moim Prądzie” staje się przeszłością” – mówi Piotr Woźny, prezes Funduszu.Papierowe wnioski w „Moim Prądzie” będzie można składać tylko do 30 marca br. Zmiana ta nie dotyczy agregatorów (instalatorów PV), z którymi NFOŚiGW ma podpisane umowy o współpracy. Żeby złożyć wniosek online trzeba mieć profil zaufany założony np. dzięki bankowości elektronicznej lub e-dowód.

Program „Mój Prąd” czyli dopłaty do 5 tys. zł do zakupu i montażu fotowoltaiki (PV 2-10 kW) ruszył na przełomie sierpnia i września 2019 r.

Początkowo wnioski można było składać wyłącznie w wersji papierowej, ale 21 października NFOŚiGW udostępnił rozwiązanie online na rządowej platformie gov.pl.

„Z tej opcji skorzystało już w sumie 12 755 wnioskodawców „Mojego Prądu”. Kanał elektroniczny jest efektywniejszy, a budowa przez NFOŚiGW systemu informatycznego, do którego wpadają wnioski elektroniczne powoduje, że obsługa tych wniosków nie stwarza większych problemów. A to przekłada się wprost na tempo obsługi klientów. Dlatego usprawniamy program, wykluczając wnioski papierowe, które poważnie opóźniają obsługę również i tych wnioskodawców, którzy skorzystali z drogi elektronicznej. W grudniu 2019 r. – pod koniec I naboru – Fundusz zalany został lawiną niekompletnych lub nieczytelnych papierowych wniosków, których wyjaśnianie zajmuje nam teraz dużo czasu, a każdemu przecież chcemy dać szansę na uzyskanie dofinansowania do domowej elektrowni słonecznej” – mówi Woźny.

Według stanu na 26 marca do NFOŚiGW wpłynęło (w II naborze) łącznie 21 000 wniosków, w tym 14 289 papierowych oraz 6 711 elektronicznych. Ponad 10 000 wniosków jest na różnym etapie weryfikacji, z czego prawie 5 000 wniosków elektronicznych zostało już ocenionych, w tym ok. 4 000 pozytywnie, a pozostałe wymagają uzupełnień. Nabór trwa do 18 grudnia 2020 r.