Oferta i dotacje

Mikro i małe instalacje

Przy odpowiednim zwymiarowaniu i zaprojektowaniu instalacji fotowoltaicznej inwestorowi pozostaną do zapłaty jedynie opłaty abonamentowe. Podłączenie do sieci domowej instalacji fotowoltaicznej daje możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną nawet do zera!

Nowelizacja prawa energetycznego zniosła obowiązek posiadania działalności gospodarczej w przypadku mikroźródeł, czyli produkcji energii nie przekraczającej 50kW mocy elektrycznej. Dodatkowo inwestorzy posiadający mikroinstalacje do mocy 50 kWp mogą bilansować energię oddawaną i pobieraną z sieci.

Rentowność ponad 20% w skali roku i oszczędności ponad 55 600 złotych po 20 latach - przy systemie zaledwie 5 kWp!

 

Analiza rentowności dla inwestora prywatnego (bez działalności gospodarczej):

 1. - moc instalacji 5 kWp,
 2. - produkcja energii w skali roku: 5000 kWh (redukcja: 2% po 1 roku, później 0,8% rocznie),
 3. - zużycie na potrzeby własne: 30%,
 4. - 70% wyprodukowanej energii oddane do sieci w stosunku 1:0,8,
 5. - cena energii: 0,60 PLN,
 6. - całkowity koszt brutto: 21 700 PLN,
 7. - po dotacji Mój Prąd: 16 700 PLN,
 8. - dodatkowo po uldze podatkowej: 13 700 PLN.

18% kosztów fotowoltaiki pokryje ulga podatkowa (w formie zwrotu podatku PIT)!

W przypadku gdy Twój próg podatkowy jest wyższy, zwrot inwestycji będzie jeszcze szybszy!

Jakość i wydajność za rozsądną cenę!

Oferujemy kompleksowe przygotowanie oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznych (elektrowni słonecznych) zaprojektowanych indywidualnie pod kątem Twoich potrzeb oraz dostępnych możliwości finansowych i technicznych. W projektowaniu i realizacji kierujemy się przede wszystkim wydajnością i sprawdzonymi rozwiązaniami, ale na pierwszym miejscu stawiamy oczywiście bezpieczeństwo użytkowników oraz systemu.

Instalacje budujemy na najwyższej jakości komponentach znanych marek:

 1. - moduły posiadające certyfikat PN-EN 61215 lub PN-EN 61646, posiadające co najmniej 25 lat gwarancji na uzysk energii i 10 lat gwrancji na produkt
 2. - falowniki/inwertery wysokiej klasy producentów EUROPEJSKICH
 3. - konstrukcja nośna dedykowana do systemów fotowoltaicznych
 4. - okablowanie solarne niemieckiej firmy Helukabel

Nie czekaj i zadbaj o swoją przyszłość! - w celu przedstawienia oferty skontaktuj się z nami! - przygotujemy indywidualną ofertę w celu optymalnego wykorzystania energii i dostępnej powierzchni.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej? Zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami w zakładce "Fotowoltaika".

Fotowoltaika dla firm

Od dnia 14go sierpnia 2019 roku dla podmiotów gospodarczych istnieje możliwość magazynowania energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną w sieci energetycznej. Teraz Twoja firma może zostać prosumentem*! Jednak dotyczy to tylko instalacji o mocy nie przekraczającej 50 kWp.

Fotowoltaika umożliwia Twojej firmie samodzielność energetyczną, dzięki czemu nie będziesz już musiał się martwić ciągłym wzrostem cen prądu!

Jesteś zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej dla firmy? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na pytania, a także przygotujemy indywidualną ofertę w celu optymalnego wykorzystania energii i dostępnej powierzchni.

 


* prosument - jest to konsument będący jednocześnie zaangażowany w proces tworzenia i promowania produktu marki. Słowo to pochodzi od połączenia wyrazów “producent” i” konsument”. Używane często w odniesieniu do fotowoltaiki.

Dotacje - Program "Mój Prąd"

Dotacja „Mój Prąd” skierowana jest przede wszystkim do osób fizycznych i obejmują montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kWp do celów domowych. Aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie i dofinansowanie przyznane, konieczne będzie załączenie faktury, dowodu zapłaty faktury, dokumentu potwierdzającego instalację licznika dwukierunkowego wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej. Przewidziany budżet w obecnym projekcie dotacji wystarczy dla 200 tys. prosumentów. Procedura otrzymania dotacji jest prosta i szybka, w pierwszym miesiącu od otwarcia naboru już 975 osobom dotacja została wypłacona.

Podsumowując:

 1. - Beneficjenci: Osoby fizyczne

 2. - Wysokość dotacji: do 5000zł jednak nie więcej niż 50% kosztów inwestycji

 3. - Wielkość instalacji objętych dofinansowaniem: 2-10 kWp

 4. - Dotacja zwrotna: po udokumentowaniu poniesionych kosztów

 5. - Wartość dotacji nie jest opodatkowana

 6. - Nabór do 20.12.2019 lub od początku 2020r.

 7. - Możliwość finansowania kredytem.

Zapraszamy do kontaktu!